Зв’язок між СПК і глистовими інвазіями

СПК і глисти — чи є зв'язок

Синдром подразненого кишечника – діагноз, який сьогодні все частіше ставлять дітям і дорослим. Патологія має набір неспецифічних симптомів, схожих з ознаками інших проблем з шлунково-кишкового тракту, істотно знижує якість життя. Розберемося, що собою являє СПК, і хто (або що) подразнює кишечник.

Особливості патології

Синдром подразненого кишечника – функціональне порушення роботи товстої кишки. Позначення «функціональне» говорить про те, що органічне ураження кишечника відсутне – тобто глистів (хоча спірний момент), тріщин, виразок, запалень немає. Але дитина або дорослий все одно скаржиться на болі в животі, страждає від постійних розладів стільця.

Функціональні порушення являють собою комбінацію симптомів некоректної роботи шлунково-кишкового тракту без біохімічних, структурних порушень. Регуляція органу некоректна, працює він не так, як повинен. Найкраще на даний момент вивчені механізми порушених зв’язків нервової регуляції, обумовлені пов’язаними зі стресовими, психоемоційними факторами вегетативними дисфункціями. Паралельно порушується моторика товстої кишки. Вона скорочується хаотично, незалежно від просування вмісту по ній. Через це у людини з’являються проноси, запори, болить живіт.

 

Цікаво, що у дітей і дорослих, які страждають синдромом подразненого кишечника, в перший рік життя були сильні коліки, від яких нічого не допомагало. Іноді є сенс відвідати не тільки гастроентеролога, а й психоневролога, невропатолога, інших фахівців. Обов’язково перевірте на глисти – по-перше, паразити зустрічаються набагато частіше, ніж хотілося б цього, по-друге, вони викликають ряд серйозних порушень в роботі організму, і СПК далеко не найстрашніший.

Підвищена температура тіла, домішки крові в калі вказують на серйозний патологічний процес – при синдромі подразненого кишечника такі симптоми не турбують. Будь-які значні відхилення від норми – тривожний сигнал і привід звернутися до лікаря.

Що робити

При СРК головне точно визначити причину появи синдрому. Подразнений кишечник – це симптом, а проблема знаходиться набагато глибше. Наприклад, якщо в організмі є глисти, боротися треба з ними, а якщо проблема в голові (стреси, депресії, тривоги, пр.), Обов’язково треба звернутися до психотерапевта.

Обов’язково коректують спосіб життя – потрібно досить відпочивати, правильно харчуватися, багато рухатися. Ряд проблем зі здоров’ям, у тому числі шлунково-кишкового тракту, виникає через недостатніх фізичних навантажень. Якщо мова йде про дитину, потрібно адекватно оцінити поточні навантаження – шкільні та інші. Обмежте перегляд телевізора, переконайтеся в тому, що у дитини достатньо часу на ігри і він не перевтомлюватися в школі. Запитайте у сина або дочки, як справи, чи не турбує нічого – буває, що СПК розвивається в результаті проблем з однолітками, конфліктів з вчителями, боязнь виступати перед аудиторією.

Медикаментозна терапія повинна бути комплексною – спрямованої на відновлення нормальної консистенції стільця, коригуюча моторику кишечника, пр. При неврологічних порушеннях призначають антидепресанти. Якщо діагностовано глисти, потрібно пройти комплексну противоглистную терапію. Використовуйте засоби, які направлено впливають на певні види збудників, або універсальні, такі як Вормітел.

Зафакол має збалансований склад, містить біфідобактерії, інулін, масляну кислоту  Добавка показує відмінні результати в терапії синдрому подразненого кишечника, відновлює мікрофлору, швидко покращує самопочуття. Протипоказань практично немає, але дітям молодше 12 років засіб дають тільки після консультації з лікарем. Переносимість хороша, оптимальні результати будуть при курсовому прийомі.