Як відновитися після антибіотикотерапії

Що робити після антибіотикотерапії

Антибіотики – досить агресивні формули, хоча при деяких захворюваннях без них не обійтися, шкода від тривалого прийому буде величезна. Засоби вбивають позитивні і негативні бактерії, порушують кишкову флору, викликають зниження імунітету, інші системні патології. Розповімо, що робити після антибіотикотерапії, як швидко відновитися і поліпшити самопочуття.

Пробіотик: що за звір

Найчастіше при антибіотикотерапії пацієнтам призначають пробіотики. Це унікальні препарати, які регулюють основні протікають в організмі механізми регуляції, знищують патогенні бактерії, зупиняють процеси активного розмноження. Отримувати ці речовини можна з продуктів харчування або спеціальних добавок. Приймають БАДи відповідно до рекомендацій, викладених в інструкції. Тривалість – до 40 днів, в залежності від особливостей терапевтичної схеми і її тривалості. Шкоди здоров’ю такі добавки не завдають, тому їх сміливо можна приймати максимальний термін.

Найпопулярніші група пробіотиків – ацидофіли і біфідобактерії  Корисні мікроорганізми в складі капсул знаходяться в оптимальній для здоров’я кількості, додатково можуть використовуватися вітаміни, інші речовини на зразок масляної кислоти, інуліну. Сама часто використовувана формула – капсули, але приймають також краплі, порошки, таблетки. Можна заміняти БАДи звичайними продуктами харчування – йогуртами, квашеною капустою, сирами. В даному випадку головне дотримати баланс і пропорції, переконатися в тому, що ви вживаєте достатню кількість активних речовин.

Для підвищення ефективності відновлення потрібно включити в раціон велика кількість харчових волокон – це можуть бути овочі, фрукти, насіння льону, висівки. Консерви, алкоголь на час краще прибрати взагалі, цукор теж шкідливий. Врахуйте, що тривалий час зберігалися пастеризовані продукти позбавлені цінних речовин, тому застосовувати їх немає особливого сенсу.

Чому потрібно приймати БАДи

Пробіотики надають комплексний позитивний вплив на організм, а саме регулюють клітинні обмінні процеси, купируют запальні реакції, формують імунітет, активізують процеси синтезу фолієвої кислоти, вітаміну К і групи В, біотину. Ці речовини потрібні для підтримки здоров’я, зміцнення імунітету.

Дефіцит пробіотиків  бактеріальний дисбаланс призводять до ряду проблем зі здоров’ям, основні серед яких запори, процеси гниття і бродіння, здуття, шкірні запалення, інфекції сечовивідних шляхів, гінекологічні інфекції. Враховуючи нормалізуючі, відновлюючі властивості речовин, їх рекомендують застосовувати під час подорожей для усунення можливих проблем зі стільцем. Зміна клімату, харчування, води часто викликає розлади – і пробіотики швидко усувають їх.

Ефективно біодобавки при харчових отруєннях, целіакціі. Дослідження останніх років вказують на те, що активні речовини можна застосовувати в терапії астми, виразкового коліту, хвороби Крона, раку різних форм.

Інші рекомендації

Обов’язкові на час відновлення дієта і нормальна рухова активність. Пийте достатню кількість чистої води, зелений чай, трав’яні відвари. Згодом стан має нормалізуватися, самопочуття поліпшиться. Якщо болі сильні, носять переймоподібний характер, є блювота, а температура тіла підвищена, потрібна термінова лікарська допомога.