Чим небезпечні проблеми з травленням

До чого призводять проблеми з кишечником

Кишечник – основна складова системи травлення, в якій поживні речовини всмоктуються в кров. До складу органу входить пара сегментів – товста і тонка кишки. Тонка бере участь в перетравлення харчових продуктів, товста всмоктує воду, формує калові маси.

Якщо щось пішло не так

Ось здоров’я кишечника залежить стан організму в цілому, загальне самопочуття. У шлунково-кишковому тракті живуть колонії мікроорганізмів, велика частина – це корисні мікроби або флора. Ця флора запобігає негативному впливу патогенів та умовних патогенів на стан органу і здоров’я організму. Від неї залежить вироблення вітамінів, формування імунітету, обмін речовин. Будь-які збої в мікрофлора викликають ряд неприємних наслідків – людина хворіє, погано себе почуває, різко поправляється або худне, погіршується стан шкіри, волосся. Основні причини проблем – прийом антибіотиків, стреси, деякі системні патології, незбалансована дієта.

Що робити

Вирішити питання можна двома способами. Перший – закид в кишечник відсутні речовини, другий – створити умови для їх самостійного розвитку. Основні добавки, що застосовуються в терапії шлунково-кишкового тракту – пребіотики і пробіотики. Прибуток є корисні бактерії, аналогічні населяють кишечник. Пребіотики – харчові волокна, що живлять «хороші» мікроорганізми.

Отримати речовини можна з біологічно активних добавок або звичайних продуктів харчування. Пробіотиків багато в йогурті, кефірі, харчові волокна – це овочі, фрукти, висівки, зелень, цільнозернові продукти.

Коли бити тривогу

Де грань між нормою і хворобою – питання, Який задає собі кожен пацієнт. Самодіагностика кишечника провести просто. Потрібно зрозуміти, яка норма частоти стільця існує в вашому випадку, наскільки комфортний процес випорожнення. Якщо відвідувати туалет ви стали набагато рідше або частіше, акт дефекації болючий, зверніться до лікаря.

Ось дієти до спорту

Запори виникають не тільки через незбалансовані дієти, але і в результаті малоподвижно способу життя. Якщо недостатньо рухатися, знизиться тонус черевних м’язів, які масажують кишечник, не давайте йому «застоюватися» (стимулюють перистальтику). Знизиться тонус і самого кишечника.

Корекція раціону допомагає практично завжди. Потрібно полюбити висівки, хліб з борошна грубого помелу, морква, огірки, томати, буряк, капусту, кабачки, шпинат, боби, цитрусові, інжир, горіхи, яблука, гарбуз. Непогано активізують перистальтику кисле молоко, ацидофільне кисле молоко, кефір, квас, кислі щі, кумис, рослинне, вершкове масло. Виключити бажано чорну каву, міцний чай, шоколад, білий хліб, рис, какао – тобто продукти, що мають виражені в’яжучі властивості. Потрібно багато пити води – 2-3 літра в день.

Будь-яка рафінована їжа при проблемах з шлунково-кишкового тракту шкідлива. У ній є клітковини, яка буде працювати в кишечнику зразок щітки, зате багато порожніх вуглеводів, жирів. Відмова від рафінованих продуктів допоможе скинути вагу і принесе користь здоров’ю. Також при хронічних запорах варто пройти комплексне обстеження здоров’я – причина може бути в виразці дванадцятипалої кишки, шлунка, хронічних коли, синдромі подразненого кишечника, геморої.

Коли вживати заходів слід негайно

Проблеми з шлунково-кишкового тракту – це завжди удар по здоров’ю. У довгостроковій перспективі вони призводять до постійних розладів стільця, дискомфорту, болю, зниження імунітету, неправильному засвоєнню поживних речовин. Але є ситуації, коли звертатися за лікарською допомогою слід негайно. 

До них відносять:

  • різкі переймоподібні болі в області живота, блювота, нудота;
  • підвищена температура тіла;
  • кров в калі;
  • болю в області ануса;
  • чергування діареї та запорів;
  • різке схуднення.

Хороші результати в нормалізації загального стану, відновлення здоров’я дає добавка «Зафакол». Вона містить інулін, масляну кислоту, біфідобактерії. Прийом курсу від 30 днів.